Bytový  dům

Dům je navržen jako součást obytné skupiny.Podstatné je vytvoření vnitřního jasně definovaného prostoru mezi domy  jakéhosi dvora. Ten vytváří klidovou zónu  a zároveň si zachovává  městský charakter  v protikladu k organickému charakteru park, jenž okrsek obklopuje. Doprava končí “před branami” sídliště. Auto je možno odstavit bud na parkovací stání nebo do garáže částečně zakopané ve svahu.

Bytový dům je nepodsklepeny a má pět nadzemních podlaží. Jádrem domu je schodištová hala s jednoramenným schodištěm. V části přízemí zvýšeného vůči terénu se nacházejí dva byty. Na ostatní ploše 1np jsou prádelna se sušárnou, místnost pro kola a kočárky, úložné prostory, topení. Typické  podlaží tj. 2.,3. a 4.np obsahuje vždy 4 byty přístupné ze schodištové haly.Dva menší dvoupokojové téměř shodné velikosti a dva vetší stejné velké třípokojové.V posledním podlaží je kromě studia  a třípokojového bytu střední velikosti navržen luxusní pětipokojový byt.

Schodištová hala je prosvětlena shora, její materiálové a barevné řešení- světlá dlažba a bílá omítka (pouze jako akcent je v každém podlaží jedna stěna provedena barevně napomáhá dosáhnout optimálních světelných podmínek ve všech podlažích.                        V dispozičním řešení bytu je kladen důraz na striktní dělení části soukromou (fixní – jednotllivé pokoje) a společenskou (flexibilní – obytný prostor zahrnující kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a lodgii)

Geometrizace fasád s jedním typem okenních otvorů podporuje jednak celkové řešení a dává vyniknout formám kubusu z režného zdiva zároveň v sobě obsahuje struktura režného zdiva také drobné meřítko, které případné naznaky monumentality zjemňuje.  .  Režné zdivo je doplněno detaily z titan-zinkového plechu, nerezovým zábradlím a v parteru dlažbou šedé barvy.  

Soutěž
Stupně: ocenění v soutěži o nejlepší bytový dům              z cihelného zdiva

Rok: 2004